Pomoc dzielnicowego i asystenta rodziny - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Pomoc dzielnicowego i asystenta rodziny

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł.asp. Michał Piekarski wraz z asystentem rodziny Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koluszkach Agnieszką Szyk pomogli najbardziej potrzebującym rodzinom. Dzięki wspólnej inicjatywie osiem rodzin otrzymało paczki świąteczne.

Dzielnicowy z koluszkowskiej komendy policji mł. asp. Michał Piekarski wspólnie z asystentem rodziny Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koluszkach Agnieszką Szyk dostrzegając potrzebę udzielenia wsparcia zainicjowali wspólnie akcję pomocy najuboższym rodzinom z podległego terenu. Przez miesiąc dzięki dobroczynności osób prywatnych, przedszkola oraz miejscowych przedsiębiorców zebrali produkty żywnościowe, środki higieniczne, chemiczne, odzież, zabawki itp. Z zebranych darów zrobili paczki odpowiednie dla każdej z wytypowanych rodzin. Paczki dzisiaj zostały przekazane potrzebującym. Wszystkie obdarowane rodziny były wdzięczne za okazaną pomoc, wizyta przyniosła wiele wzruszeń, łez radości i nadziei na lepszy czas. W jednej z rodzin, która został objęta pomocą jest dziesięcioletnie dziecko chorujące na nowotwór. Dla tej rodziny wizyta z paczką była szczególna, pełna wzruszeń i wiary, że jest dobro na świecie i wszystko może skończyć się pozytywnie a dziecko już każde święta będzie spędzało w domu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie wsparli tak szczytny cel i wywołali uśmiech na twarzy obdarowanych osób, a inicjatorom za szczególne zaangażowanie.  Zachęcamy wszystkich do brania przykładu z postawy dzielnicowego i asystenta rodziny, organizowania pomocy i wspierania potrzebujących.