Czujna grupa Speed - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Czujna grupa Speed

Policjanci ze specjalnej grupy SPEED ,pełniąc służbę na terenie powiatu łódzkiego-wschodniego, nieoznakowanym BMW z wideorejestratorem namierzyli na DK 91 jadące z dużą prędkością Audi A4. Jak się okazało kierująca miała na swoim koncie kilka przewinień.

14 stycznia 2019 roku około godziny 8.20. policjanci zatrzymali do kontroli 52-letnia kierującą audi. Kobieta przekroczyła dopuszczalną na tym docinku prędkość o 34 km /h za co została ukarana mandatem karnym i 6 punktami karnymi.  Funkcjonariusze zauważyli także rozbieżności pomiędzy numerami tablic rejestracyjnych a tymi , które widnieją na nalepce kontrolnej. Kierująca tłumaczyła ten fakt tym , że niedawno kupiła pojazd i nie zdążyła zmienić naklejki. W związku z tym wykroczeniem została pouczona. Zgodnie z nowymi przepisami mundurowi sprawdzili także stan licznika i porównali go z wpisem w CEPIKu. Stan z grudniowego badania technicznego był o ponad 15 tys. km  wyższy niż aktualny. W tym zakresie zostanie przeprowadzone postępowanie.

Przypominamy!

Od 25 maja 2019 r. zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru to przestępstwo z art. 306a kodeksu karnego i zagrożone karą nawet do lat 5 więzienia. Z kolei od 1 stycznia 2020 r. dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.