Informacje

Miał blisko 3,5 promila, uciekł z miejsca zdarzenia i porzucił pojazd – został zatrzymany

Policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w gminie Tuszyn na autostradzie A-1. Jak się okazało 51-letni kierujący chevroletem doprowadził do zderzenia z ciężarowym volvo. Następnie odjechał z miejsca a w innej miejscowości porzucił samochód. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

30 listopada 2023 roku tuż po godzinie 18:00 koluszkowscy policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w gminie Tuszyn na autostradzie A-1. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wynikało, iż kierujący chevroletem zaczął cofać na autostradzie z pasa awaryjnego czym doprowadził do zderzenia z ciężarowym volvo, którym kierował 22-latek. Następnie mężczyzna odjechał z miejsca. Policjanci rozpoczęli ustalenia i wszelkie czynności na miejscu zdarzenia. Okazało się, że w Głuchowie pojazd, który uczestniczył w kolizji został porzucony. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zauważyli po przeciwnej stronie idącego mężczyznę. Kiedy podeszli do niego okazało się, że jest nim 51-letni kierujący chevroletem. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci przypominają! Piłeś? Nie jedź! Alkohol wydłuża czas reakcji, zaburza ostrość widzenia i powoduje problemy z oceną odległości. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy kiedy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu próbuje wsiąść za kierownicę i wezwijmy policyjny patrol!
młodszy aspirant Aneta Kotynia

 

  • Sygnalizator świetlny na dachu radiowozu z napisem policja, migają światła niebieskie.
Powrót na górę strony