Informacje

Uczniowie klasy mundurowej z Wiśniowej Góry zwycięzcami Turnieju o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

12 kwietnia 2024 roku uczniowie szkół średnich podczas finałowego turnieju, walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Organizatorem była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, przy wsparciu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, partnerem - województwo łódzkie, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego. Na podium stanęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Wiśniowej Góry - gratulujemy!

Do rywalizacji o miejsce na podium przystąpiły 23 drużyny uczniów szkół średnich, składające się czterech osób (dwie dziewczyny i dwóch chlopaków), wyłonione w eliminacjach powiatowych.  Kolejna już  edycja turnieju, popularyzuje zawód policjanta, zachęcając młodzież do podjęcia w przyszłości decyzji o wyborze niebieskiego munduru. Poszczególne konkurencje są zbliżone do etapów jakie musi przejść każdy kandydat do służby w Policji. Po oficjalnym otwarciu spotkania  zawodnicy przystąpili równolegle do trzech konkurencji. Podczas testu sprawności fizycznej dzielnie pokonywali jego elementy. Świetnie radzili sobie z przewrotami, skokami przez płotki, rzucaniem piłką  czy wreszcie pokonywaniem skrzyni i biegiem wahadłowym pomiędzy pachołkami. Liczył się czas pokonywania przeszkód ale także prawidłowa technika. Konkurencją był także test wiedzy, a pytania  sprawdziły znajomość Ustawy o Policji oraz wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie przeszli także indywidualną rozmowę kwalifikacyjną jako jedną z konkurencji turniejowych.

Uczniowie dali z siebie wszystko. Walka o miejsca była zacięta. Komisja turniejowa podliczyła punkty i wyłoniła zwycięzców.

W ogólnej klasyfikacji zajmując I miejsce najlepsi okazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze.

Na II miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie.

III miejsce zajęła młodzież z Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Nela Michalec z Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Karskiego w Wiśniowej Górze.

Reprezentantom klas mundurowych z powiatu Łódzkiego Wschodniego towarzyszyła Pani Ewelina Kaniecka - opiekun grupy oraz dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu asp. sztab. Roman Wachowiec. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

mł. asp. Aneta Kotynia

zdjęcia: E. Kaniecka

  • Uczniowie,którzy zwyciężyli w turnieju stoją na środku z policjantami i przedstawicielami innych instytucji.
  • Dwie uczennice i dwóch uczniów uczniów stoi obok siebie.
  • Uczeń pokonuje tor przeszkód , obok niego stoją policjanci.
  • Uczestnicy turnieju siedzą przy stolikach w rzędach.
  • Dwie dziewczyny i dwóch chłopaków w czarnych mundurach stoją obok policjanta.
Powrót na górę strony