Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z profilaktyką w rzgowskim MOPS-ie

Dzielnicowi z rzgowskiego komisariatu przeprowadzili profilaktyczne spotka-nie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Urzędu Miejskiego w Rzgowie. Cel główny - przeciwdziałanie uzależnieniom. Spo-tkanie przeprowadzono w ramach założeń programu MSWiA ,,Dzielnicowy bliżej nas”.

Do spotkania doszło w dniu dzisiejszym tj. 7 marca 2017 r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzgowie. Dzielnicowi z gm. Rzgów tj. rejonu I mł.asp. Łukasz Pietrzykowski oraz rejonu III asp.sztab. Robert Górecki spotkali się z pracownikami MOPS-u i Urzędu Miejskiego w Rzgowie.  

W trakcie spotkania zaprezentowali zawartość walizki edukacyjnej zakupiona przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Walizka ta zawiera atrapy najpopularniejszych wśród młodzieży środków psychoaktywnych oraz urządzeń wykorzystywanych do ich transportowania, przetwarzania i przechowywania. Działania te mają na celu uświadomić dorosłym, w tym przypadku mającym niejednokrotnie kontakt z dziećmi, które w sposób szczególny są narażone na kontakt z  różnego rodzaju środkami odurzającymi  jak wymyślne metody i sposoby znajduje dzisiejsza młodzież na to by skutecznie ukrywać przed swoimi najbliższymi, dorosłymi narkotyki lub inne substancje psychoaktywne. Dzielnicowi wyjaśniali na co szczególnie należy zwracać uwagę by stwierdzić czy dane dziecko znajduje się pod wpływem takich środków.

Ponadto mundurowi propagowali nową koncepcję pełnienia służby przez dzielnicowych wdrażaną w ramach programu ,,Dzielnicowy bliżej nas”, zachęcali do korzystania z aplikacji ,,Moja komenda”,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” . Poruszyli również tematykę dotyczącą zwalczania przemocy rodzinnej.

Powrót na górę strony