Informacje

Dzielnicowy z ,,walizką edukacyjną” na spotkaniu z rodzicami

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu wykorzystując walizkę edukacyjną przeprowadził spotkanie z rodzicami uczniów podstawówki z Justynowa.

Spotkanie dzielnicowego gminy Andrespol asp. sztab. Tomasza Bojanowskiego z rodzicami uczniów ze Szkoły Podstawowej w Justynowie miało miejsce 22 maja 2017 r. w holu wymienionej szkoły i uczestniczyło w nim 20 osób. Głównym tematem poruszonym przez dzielnicowego było zażywanie przez młodzież narkotyków, dopalaczy i innych środków odurzających. Do przedstawienia problemu i sposobów ukrywania oraz zażywania środków odurzających została użyta walizka edukacyjna.

Podczas rozmów przypomniano również zasady tworzenia i działania ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Przekazano informację, gdzie znaleźć linki lub przedmiotową stronę, co można na niej zamieszczać (rodzaje wykroczeń i inne stwierdzone nieprawidłowości zgodnie z wykazem)  oraz w jaki sposób poruszać się po stronie i zakładkach. Rozdano ulotki promujące akcję celem rozpropagowania wśród mieszkańców. Poinformowano również, że w razie braku dostępu do internetu stwierdzone nieprawidłowości można również składać bezpośrednio do terenowego dzielnicowego. Przekazano różne sposoby umożliwiające kontakt z dzielnicowym, również za pomocą aplikacji ,,Moja komenda”.  Na koniec spotkania policjant rozdał jego uczestnikom ulotki propagujące wdrażane programy.