Informacje

Wakacje tuż, tuż …. Trwają edukacyjne spotkania dzielnicowych z dziećmi.

Dzielnicowi dbają by przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych w trakcie wakacji, które niebawem się rozpoczną nie zapominali o zasadach bezpieczeństwa. Dlatego spotykają się najmłodszymi i przypominają jak należy się zachowywać nad wodą, co zrobić gdy zaatakuje nas groźne zwierzę oraz w jaki sposób unikać innych niebezpieczeństw.

Mimo, iż wakacje to czas beztroski i wypoczynku, nie możemy zapominać o zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest istotne bez względu na porę roku. Przerwa od szkolnej nauki a dla dorosłych od pracy nie może być jednocześnie przerwą od myślenia i odpowiedzialności za nas samych oraz naszych bliskich.

Właśnie dlatego, dzielnicowi na terenie całego powiatu łódzkiego wschodniego prowadzą ze wzmożoną siłą spotkania z dziećmi i młodzieżą, by przekazywać wiedzę, która pozwoli im spędzić ten letni okres bez przykrych doświadczeń ludzkich tragedii.

Jedno z takich spotkań odbyło się 8 czerwca 2017 roku na terenie placu przykościelnego w Kurowicach. Uczestnikami spotkania były dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Kurowicach. Spotkanie rozpoczął dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rzgowie st.asp. Sebastian Swaczyna - dzielnicowy gm. Brójce.  Realizując założenia akcji profilaktycznej pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo, nad wodą”  w formie krótkich i przystępnych pogadanek opowiedział, jak należy się zachowywać w rejonie akwenów wodnych. Ponadto uczulał, by dzieci pod żadnym pozorem nie próbowały głaskać nieznanych im zwierząt. Po części prelekcyjnej dla dzieci udostępnione były policyjne radiowozy oraz wóz strażacki, które jak się okazało stanowiły nie lada atrakcję. W spotkaniu udział wziął również dzielnicowy rejonu I w gm. Rzgów mł.asp. Łukasz Pietrzykowski,  sierż. Malwina Kłosińska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz Rzecznik Prasowy KPP Łódź-Wschód mł.asp. Grzegorz Stasiak. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć, które prezentujemy Państwu poniżej.

Powrót na górę strony