Informacje

Policjanci na rodzinnym festynie w Przedszkolu nr 2 w Koluszkach

Czerwiec dla maluchów z przedszkola przy ulicy Reja w Koluszkach, jest miesiącem bardzo radosnym i obfitującym w mnóstwo atrakcji. Zaczął się od Międzynarodowego Dnia Dziecka by po zaledwie kilku dniach zaskoczyć ,,Rodzinnym Festynem”. W tych radosnych zarówno dla najmłodszych jak i rodziców, dziadków i opiekunów dniach, nie mogło za-braknąć policyjnego akcentu.

W dniu dzisiejszym tj. 9 czerwca 2017 roku mundurowi z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego uczestniczyli w plenerowym festynie rodzinnym jaki odbył się w Przedszkolu nr 2 w Koluszkach. Dla maluchów czekało mnóstwo atrakcji, dlatego i policjanci Naszej jednostki starali się nie zawieść i uatrakcyjnić milusińskim ten emocjonujący dzień. Na placu przedszkolnym pojawiły się bowiem policyjne radiowozy a nawet policyjny motocykl. Zarówno maluchu jak i dorośli mieli możliwość obejrzeć je z bliska a nawet wsiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Chętnych nie brakowało. Motocykl, którym przyjechał na miejsce policjant Wydziału Ruchu Drogowego KPP Łódź-Wschód wyposażony w sygnały świetlne i dźwiękowe oraz sprzęt służący do łączności był w nie małym zainteresowaniu wielu już dorosłych osób. To jednak nie był koniec niespodzianek bowiem specjalnie dla maluchów st.asp. Grzegorz kisiel z Komisariatu Policji w Tuszynie , przygotował pokaz tresury i posłuszeństwa policyjnej suni ,,Kory”, która zaledwie pod koniec kwietnia pod okiem swojego opiekuna, ukończyła specjalistyczny kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. Pokaz cieszył nie małym zainteresowaniem i Kora musiała wraz ze swoim przewodnikiem wystąpić na bis.

Festyn, swoją obecnością uświetnił również dzielnicowy rejonu III w gminie Koluszki mł.asp. Dariusz Pawlik, który realizując założenia wdrożone w ramach programu MSWiA pn. ,,Dzielnicowy bliżej nas”, był do dyspozycji uczestników festynu i służył niezbędną informacją i poradą z zakresu przepisów prawa.     

 Poniżej prezentujemy Państwu fotorelacje :