Informacje

Jubileusz 550-lecia nadania praw miejskich dla Rzgowa z udziałem dzielnicowych

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie wzięli czynny udział w uroczystościach odbywających się w terminie od 25 do 27 sierpnia br. z okazji jubileuszu 550-lecia nadania praw miejskich Rzgowa. W niedzielę na Placu 500-lecia wystawili specjalne policyjne stoisko na którym przygotowali atrakcje dla uczestników plenerowej imprezy promując jednocześnie policyjny zawód i program MSWiA ,,Dzielnicowy bliżej nas” jak również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację na urządzenia mobilne ,,Moja komenda”.

Uroczystości związane z jubileuszem zostały rozłożone na trzy kolejne dni i trwały od piątku 25 sierpnia do 27 sierpnia br. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników tych obchodów a dodatkowo w trakcie niedzielnego pikniku odbywającego się na terenie Placu 500-lecia i w Parku im. Adama Mickiewicza  przygotowali policyjne stoisko na którym obecni byli wszyscy dzielnicowi ze rzgowskiego komisariatu tj. asp. sztab. Robert Górecki, mł. asp. Łukasz Pietrzykowski, st. sierż.  Przemysław Frankowski  oraz asp. sztab. Sebastian Swaczyna.  Na stoisku do dyspozycji mieszkańców Rzgowa znajdowały się policyjne radiowozy m-ki Skoda Yeti i Volkswagen Transporter do których można było wsiąść i przyjrzeć się jak zostały wyposażone i przystosowane do wymogów policyjnej służby. Istniała możliwość przymierzenia policyjnego umundurowania i wyposażenia wykorzystywanego do tłumienia zamieszek oraz urządzeń i przyrządów wykorzystywanych podczas policyjnych kontroli drogowych. Frekwencja dzielnicowych na rodzinnym pikniku związana była również z promocją policyjnego zawodu i programu wdrożonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji  - ,,Dzielnicowy bliżej nas”, Policjanci ,,pierwszego kontaktu” jakimi są dzielnicowi zachęcali również do korzystania z aplikacji na urządzenia mobilne ,,Moja komenda” oraz z możliwości jaki daje multimedialne narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnikom spotkania wręczono ulotki promujące wymienione programy a dzielnicowi wszystkim zainteresowanym udzielali niezbędnych informacji oraz odpowiadali na nurtujące ich pytania. W spotkaniu uczestniczyło wielu mieszkańców miasta i gminy Rzgów, przedstawiciele lokalnego samorządu na czele z Burmistrzem Miasta Rzgów Mateuszem Kamińskim, Zastępcą Burmistrza Małgorzatą Rózga, przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Michalakiem oraz radnymi  z Rady Miejskiej w Rzgowie.

Wielu uczestników pikniku wykorzystując obecność dzielnicowych oraz policyjnego sprzętu transportowego robiło sobie pamiątkowe zdjęcia. Poniżej prezentujemy Państwu fotorelację z pikniku.

Powrót na górę strony