Rzgowscy dzielnicowi z misją bezpieczeństwa - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Rzgowscy dzielnicowi z misją bezpieczeństwa

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie nieustannie promują bezpieczeństwo. W tym celu docierają do mieszkańców podległym ich rejonów, z którymi prowadzą spotkania profilaktyczne. W ostatnim czasie przeprowadzili prelekcyjne spotkania z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brójcach i rodzicami uczniów ze szkoły podstawowej w Kalinie. Jak sami podkreślają bycie policjantem pierwszego kontaktu, to misja, której celem jest społeczne bezpieczeństwo.

Pierwsze ze spotkań odbyło się w godzinach popołudniowych 24 kwietnia br. na terenie Szkoły Podstawowej w Kalinie. Jej uczestnikami była kilkudziesięcioosobowa grupa rodziców, którym nie jest obojętna przyszłość ich pociech. Moderatorami spotkania byli policjanci z KP w Rzgowie tj. dzielnicowi rejonu III asp.sztab. Robert Górecki  i rejonu I mł.asp. Łukasz Pietrzykowski. Podczas spotkania zaprezentowali zawartość ,,walizki edukacyjnej” składajacej się z atrap najpopularniejszych środków psychoaktywnych oraz urządzeń i przyrządów wykorzystywanych do transportowania, przetwarzania i przechowywania tego typu środków. Zapoznanie z rekwizytami pomogło w podnieść świadomość dorosłych pod katem rozpoznawania substancji psychoaktywnych. Dzielnicowi zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia dla  zdrowia i życia spowodowaną zażywaniem dopalaczy i innych niedozwolonych substancji.

Ponadto omówili zasady działania ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” , wyjaśniając jednocześnie, że  KMZB daje możliwości zgłoszenia długotrwałych i uciążliwych dla obywateli zagrożeń związanych ze złą infrastrukturą drogową czy np. przekraczaniem przez kierujących dozwolonej prędkości. Mundurowi poinformowali w jakim trybie rozpatrywane są tego typu zgłoszenia oraz że pozwalają one zachować pełną anonimowość pozostawiajac jednocześnie możliwości weryfikacji jego statusu. Rzgowscy mundurowi propagowali również nową koncepcje pełnienia służby przez dzielnicowych w ramach programu MSWiA pn.  ,,Dzielnicowy bliżej nas”  i zachęcali do korzystania z aplikacji na urządzenia mobilne ,,Moja komenda” dzięki której w łatwy i szybki sposób można ustalić, kto jest naszym dzielnicowym a nawet wykonać za jej pośrednictwem bezpośrednie połączenie telefoniczne z numerem służbowym telefonu wybranego dzielnicowego.

 

( całkowicie bezpłatną aplikację, która działa również w trybie offline, można pobrać ze strony znajdującej się pod wskazanym linkiem ):

→  APLIKACJA MOJA KOMENDA ←

 

Inicjatorem a zarazem moderującym kolejne spotkanie o całkowicie zbieżnej tematyce był st.asp. Sebastian Swaczyna - dzielnicowy gm. Brójce.  Odbyło się ono 25 kwietnia 2017r w Urzędzie Gminy Bójce a jego uczestnikami byli Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brójcach Jadwiga Kazimierska, pracownicy socjalni GOPS oraz Przewodnicząca Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych UG w Brójcach Iwona Makucka.

Bez wątpienia praca dzielnicowych przynosi wymierne efekty. Dzięki prowadzonym przez nich spotkaniom lokalne społeczności integrują się ze sobą, niejednokrotnie podejmując oddolne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa. To właśnie ci policjanci są ich bezpośrednim wsparciem i są policjantami pierwszego kontaktu na, których zawsze można polegać. Swoją misję realizują z dużym zaangażowaniem i ponadprzeciętną wrażliwością na ludzką krzywdę.    

  • SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM - SZ.P. W KALINIE DN.24.04.2017 R.

  • SPOTKANIE Z DZIELNICOWYM - UG. BRÓJCE DN.25.04.2017 R.