Informacje

XX Dni Gałkowa z udziałem policji

W pierwszych dniach lipca 2017 roku na Stadionie Leśnym w Gałkowie odbyła się impreza plenerowa z okazji corocznie obchodzonego w tym okresie Dnia Gałkowa. Na miejscu nie zbrakło mundurowych z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego, którzy prezentowali policyjne wyposażenie, radiowozy a przy okazji promowali bezpieczne zachowanie podczas wakacji w ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ,, Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Była to również doskonała okazja do promocji innych sztandarowych programów i akcji prowadzonych aktualnie przez polską policję, których głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa.

W obchodach XX Dni Gałkowa jakie odbyły się w dniach 1-2 lipca 2017 roku na terenie Stadionu Leśnego LKS Gałkówek, udział wzięło wielu mieszkańców gminy, powiatu a nawet województwa. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego, wykorzystali fakt dużej frekwencji i zgromadzenia niejednokrotnie całych rodzin,  przygotowali atrakcje w postaci prezentacji radiowozów, policyjnego sprzętu oraz psa. W trakcie plenerowego festynu policjanci przeprowadzili tez serię prelekcji w trakcie, których poruszyli zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem w trakcie wakacji realizując tym samym założenia ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji  -  "Kręci mnie bezpieczeństwo",  w ramach której omówiono zasady bezpiecznego korzystania z rowerów, dróg publicznych i obiektów sportowych oraz akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo, nad wodą”  obejmującej tematykę bezpiecznego wypoczynku w rejonie zbiorników wodnych. Obecny na miejscu dzielnicowy rejonu II w gminie Koluszki mł.asp. Roman Wachowiec  namawiał dorosłych również do korzystania z aplikacji na urządzenia mobilne ,,Moja komenda” która pozwala w łatwy i przystępny sposób poznać swojego dzielnicowego, ustalić kto jest dzielnicowym w miejscu do którego się  np. przeprowadziliśmy lub zakupiliśmy działkę. Pozwala zapoznać się z jego rejonem służbowym ( w obszarze miejskim podany jest dokładny wykaz ulic) i ustalić bezpośredni numer telefonu kontaktowego oraz adres e-mail a w razie potrzeby wykonać nawet bezpośrednie połączenie telefoniczne. Dzielnicowy zachęcał również do korzystania z ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” a policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mówili również o możliwościach udostępnionej przez Ministra Cyfryzacji na stronie internetowej ministerstwa zakładki, która pozwala sprawdzić kierowcy obecną liczbę punktów karnych ,,Jeżdżę wzorowo, punkty sprawdzam cyfrowo” .

Prócz akcji prewencyjnych policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników festynu oraz by w rejonie Gałkowa nie doszło do żadnego incydentu.

Poniżej, prezentujemy Państwu foto galerię:

Więcej zdjęć i informacji dostępnych również na stronach:

https://www.facebook.com/Galkowek/

http://www.galkowek.pl/2017/07/relacja-z-xx-dni-galkowka/

 

Powrót na górę strony