Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi spotkali się z seniormi

Rzgowscy dzielnicowi w Świetlicy Środowiskowej w Bukowcu zorganizowali kolejne spotkanie dla seniorów zamieszkujących podległy im teren.

W dniu 11 sierpnia 2017 roku asp. sztab. Sebastian Swaczyna - dzielnicowy gm. Brójce oraz mł.asp. Łukasz Pietrzykowski -  dzielnicowy rejonu I w gm. Rzgów zorganizowali spotkanie dla osób starszych w Świetlicy Środowiskowej w Bukowcu. Po za mieszkańcami w spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele lokalnego Samorządu, Sołtys miejscowości Bukowiec oraz Radny z terenu Gminy Brójce. Mundurowi poruszyli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa własnego oraz przypomnieli o odpowiednim zabezpieczaniu osobistego mienia. Dzielnicowi przestrzegali seniorów przed oszustami na tzw. "wnuczka" bądź "policjanta", przybliżyli sposób ich podstępnego działania. Wytłumaczyli, że przestępcy posługują się różnymi „legendami” i metodami mającymi uwiarygodnić ich, jako członków rodziny, bądź osoby funkcyjne. Rozmowa prowadzona jest w taki sposób, aby oszukiwana osoba uwierzyła, że rozmawia z kimś np. ze swojej rodziny i sama wymieniła jego imię oraz inne dane, pozwalające przestępcom wiarygodnie pokierować dalszą rozmową. Gdy przejmą kontrolę nad swoją "ofiarą" popełniane oszustwo znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dzielnicowi apelowali do zebranych o zachowanie niezwykłej czujności oraz konieczności alarmowania Policji w przypadku prób podobnych wyłudzeń.  Przybyli mogli również podzielić się ze swoim dzielnicowym własnymi spostrzeżeniami, zasięgnąć rady bądź wskazówki, które pozwolą rozwikłać dany problem.
Policjanci przypominali o wdrożonej ,,Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz udzielali instruktażu jak sprawnie korzystać z wymienionego programu. Seniorom podano typy zagrożeń, jakie można umieszcać na mapie oraz zachęcano ich do posługiwania się wymienioną aplikacją na rzecz poprawy ogólnego bezpieczeństwa w społeczeństwie. Mundurowi omówili również stworzoną aplikację ,,Moja komenda”, która ma za zadanie w łatwy i szybki sposób ustalić, kto jest naszym dzielnicowym, a nawet wykonać za jej pośrednictwem bezpośrednie połączenie telefoniczne z numerem służbowym telefonu wybranego dzielnicowego. W trakcie spotkania propagowano programu MSWiA pn. ,,Dzielnicowy bliżej nas”  . Zakłada on częste spotkania dzielnicowych ze społeczeństwem, propaguje wymienionego funkcjonariusza jako policjanta pierwszego kontaktu. To na pewno nie jest ostatnie zorganizowane spotkanie dzielnicowych dla kręgu seniorów.

Powrót na górę strony