Informacje

Alkohol i nadmierna prędkość prowadzą do tragedii

W miniony weekend koluszkowscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców i 2 prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Dodatkowo policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, ujawnili kierujących bez uprawnień oraz przewożenie większej liczby pasażerów. Pomimo apeli, na drogach każdego dnia policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierujących i piratów drogowych.

Tylko w ciągu dwóch dni t.j 15 i 16 sierpnia 2020r policjanci w wydziału ruchu drogowego koluszkowskiej drogówki zatrzymali na obszarze zabudowanym trzech kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Największą brawurą wykazał się 50-letni mieszkaniec Koluszek, który w Gałkowie Dużym przekroczył prędkość o 79 km/h. Pędził z szybkością 129 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Tego samego dnia 35-letnia mieszkanka Radomska w Tuszynie kierowała audi i przekroczyła dozwoloną prędkość o 70 km/h. Pomiar  wykazał, że jechała z prędkością 120 km/h. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy. Również w Tuszynie o 69 km/h dopuszczalną prędkość przekroczył 53-letni piotrkowianin, który pędził bmw ulicami miasta aż 119 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

15 sierpnia 2020 roku tuż przed godz. 21:00 policjanci z koluszkowskiej drogówki zostali powiadomieni, iż w Tuszynie na ul. Sosnowej doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu mundurowi ustalili, iż 21-letnia mieszkanka Tuszyna kierująca oplem, w pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w płot posesji. Jak się okazało, kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania, a samochód nie miał ważnego badania technicznego. Badanie trzeźwości wykazało u kobiety ponad 1,5 promila alkoholu. Tuszyńscy policjanci będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz nawiązka rzędu 5000 złotych. 16 sierpnia 2020 roku tuż przed godz. 10:00 w Wiśniowej Górze koluszkowscy policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili, że 49-letnia mieszkanka gminy Andrespol kierowała renault mając blisko 3 promile alkoholu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą koluszkowscy policjanci. Tego samego dnia po godz. 18:00 koluszkowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zostali wezwani do Żeromina, gdzie miało miejsce zdarzenie drogowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, iż 41-letni piotrkowianin kierując bmw uderzył w zaparkowanego forda i odjechał z miejsca zdarzenia. Mundurowi szybko namierzyli wskazane bmw i zatrzymali je do kontroli. Samochodem podróżowało łącznie 6 osób. Kierowca nie posiadał aktualnych badań technicznych pojazdu, nie miał uprawnień do kierowania a badanie trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatami za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem.

Celem policyjnych działań jest przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków drogowych poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Prędkość i alkohol to nadal główne przyczyny wypadków drogowych i w dużej mierze wpływają na ich skutki. Znaczne przekroczenie prędkości wiąże się z utratą prawa jazdy, natomiast kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony