Informacje

Promowali służbę w niebieskim mundurze w Plichtowie

27 maja 2023 roku w Plichtowie odbył się piknik w Gminie Nowosolna, na którym również nie zabrakło przedstawicieli Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego. Mundurowi z Posterunku Policji w Andrespolu i z Koluszek promowali służbę w granatowym mundurze.

Piknik rodzinny zorganizowany w gminie Nowosolna zapewniał wiele atrakcji nie tylko dzieciom ale również dorosłym. Nie mogło również zabraknąć na takim przedsięwzięciu policjantów z Posterunku Policji w Andrespolu oraz policjantów z Koluszek wraz z pracownikiem zespołu kadr i szkolenia. Policjanci przy swoim stanowisku prezentowali policyjny sprzęt i radiowozy, osobom zainteresowanym służbą w niebieskim mundurze przybliżyli wszystkie szczeble rekrutacji i doboru do Policji. Mundurowi odpowiadali na wszelkie pytania związane z doborem do służby. Przedstawiciele niebieskiego munduru promowali zawód policjanta. Opowiadali na czym on polega, czym zajmują się w codziennej służbie policjanci pionu prewencji, kryminalnego oraz ruchu drogowego.

Z mieszkańcami dzielnicowy rozmawiał przede wszystkim o bezpieczeństwie w ramach kampanii ,,Stop włamaniom do domów" oraz ,,Seniorze nie daj się oszukać". Takie spotkania są zawsze doskonałym momentem na przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa mieszkańców i uczulenie ich na zagrożenia na jakie są narażeni. Policjanci przypominali również o korzystaniu przez mieszkańców z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

mł. asp. Aneta Kotynia

 

  • Rozłożone na stoliku ulotki policyjne i plakaty z hasłami zostań jednym z nas i seniorze nie daj się oszukać.
  • Trzech umundurowanych policjantów stoi obok siebie w środku stoi kobieta w białej koszulce.
  • Policjant i kobieta w białej koszulce stoją obok siebie, obok nich mężczyzna uzbrojony w policyjne ochraniacze i biały kask, trzyma w ręku tarczę z napisem policja i czarną pałkę.
  • Policjant pochylony nad chłopcem siedzącym na miejscu kierowcy w radiowozie.
  • Policjant stoi przy chłopcu ubranym w policyjny sprzęt ochronny, w ręku trzyma przezroczystą tarczę z napisem policja.
  • Plecy odwróconej kobiety, która ma białą koszulkę z napisem Komenda Powiatowa Policji Powiatu Łódzkiego Wschodniego Zespół Kadr i szkolenia.
Powrót na górę strony