Tag KMZB
Rozmiar czcionki
- Zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń mogą pomóc osobom zagrożonym wychłodzeniem W okresie jesienno - zimowym policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego pomagają osobom, które ze względu na niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Mundurowi prowadzą działania prewencyjne i interwencyjne, aby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących. Ty także możesz pomóc! Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa!
- Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń nietrzeźwy został wyeliminowany z ruchu Koluszkowscy policjanci poprzez naniesione zagrożenie na KMZB uzyskali informację, że w Słotwinach ma jeździć nietrzeźwy kierujący. Mundurowi ustalili więcej szczegółów dotyczących kierowcy oraz samochodu, którym miał się poruszać. Kiedy patrolowali wskazany teren zwrócili uwagę na jadącego opla. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że 62 – latek jest nietrzeźwy i ma blisko 2 promile. Usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
- Bezpieczeństwo jest najważniejsze Policjanci spotkali się z władzami i mieszkańcami miasta Koluszek aby podsumować i omówić kroki, które zostały podjęte i zrealizowane przez ostatnie 4 miesiące mające na celu podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców. Dzielnicowi systematycznie pracują nad likwidowaniem zagrożeń naniesionych na KMZB przez mieszkańców naszego powiatu, które w dużej mierze dotyczą przekraczania prędkości w powiecie łódzkim wschodnim.
- Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze dla dzielnicowego Dzielnicowy rejonu III gminy Koluszki stworzył plan priorytetowy, który realizuje w drugim półroczu dla rejonu służbowego. Głównym jego założeniem jest eliminowanie wykroczeń w ruchu drogowym w miejscowościach Borowa i Gałków Mały.
- Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez KMZB to priorytet policjantów Od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie łódzkim wschodnim naniesionych zostało 5 061 zgłoszeń, natomiast w samej miejscowości Kalinko w gminie Rzgów tych zagrożeń naniesiono aż 684. Zgłoszenia te w większości dotyczą zagrożeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. W związku z tym policjanci powiatu łódzkiego wschodniego spotkali się z władzami Rzgowa oraz mieszkańcami Kalinka aby omówić temat bezpieczeństwa mieszkańców.
- Skrupulatna analiza zagrożeń na KMZB przez dzielnicowych ze rzgowskiego komisariatu W związku z przeprowadzoną analizą zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z KP w Rzgowie oraz KPP w Koluszkach przeprowadzili analizę najważniejszych zagrożeń w kategorii ,,przekroczenie dozwolonej prędkości”. Od momentu działania KMZB tj. od 2016 roku w tej kategorii zostało potwierdzonych 1098 zagrożeń w powiecie łódzkim wschodnim. Natomiast wszystkich potwierdzonych zagrożeń różnych kategorii jest 1661. Sytuacji dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości było aż 563.
- Z dzielnicowymi seniorzy czują się bezpieczniej Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach nie zapominają o seniorach. Ich bezpieczeństwo jest dla stróżów prawa równie ważne. Dlatego w okresie letniego wypoczynku spotkali się członkami zespołu ,,Przygoda” aby porozmawiać i omówić najważniejsze tematy związane z ich bezpieczeństwem.
- Dzielnicowi z Andrespola rozmawiają o bezpieczeństwie przed wakacjami. Policjanci z Posterunku Policji w Andrespolu uczestniczą na każdej imprezie integracyjnej na terenie miasta i gminy Andrespol. Zawsze chętnie służą pomocą i radą. Opowiadają o zawodzie jaki wykonują i omawiają z mieszkańcami zagrożenia na jakie mogą być narażeni.
- Dzielnicowy rozmawia o bezpieczeństwie z mieszkańcami. Dzielnicowy z Koluszek spotyka się systematycznie z mieszkańcami Koluszek i rozmawia z nimi o bezpieczeństwie, omawia na bieżąco tematy, którymi interesują się mieszkańcy. Radzi jak dbać o swoje bezpieczeństwo i wzajemne relacje sąsiedzkie.
- Mundurowi służą i wspierają lokalnych mieszkańców. Dzielnicowi z tuszyńskiego komisariatu prowadzą szereg spotkań z lokalną społecznością. Spotykają się z pracownikami MOPSów i rozmawiają o ich bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz innych zagrożeniach na jakie mogą być narażeni.
- Dzięki KMZB zostały usunięte nielegalne wysypiska śmieci w Koluszkach W związku z napływającymi sygnałami mieszkańców gminy Koluszki, które były nanoszone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci zlokalizowali nielegalnie gromadzone odpady na terenie miasta i gminy. Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim zostały rozlokowane fotopułapki.
- Warto znać swojego dzielnicowego Dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu są dobrze znani swoim mieszkańcom, ponieważ często uczestniczą w organizowanych spotkaniach mieszkańców sołectw na terenie swojego rejonu. Dzielnicowy to policjant, który kojarzy się z lokalną społecznością i rozwiązywaniem problemów. Jego rola jest niezmiernie ważna, ponieważ dzielnicowy jest łącznikiem społeczeństwa z policją.
- Ważna rola dzielnicowego w bezpieczeństwie jego mieszkańców Liczne spotkania mieszkańców gminy Andrespol z terenowym dzielnicowym pozwalają wspólnie zdiagnozować lokalne problemy, ich przyczyny oraz pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów na ich rozwiązanie.
- Wspólna współpraca dzielnicowego z mieszkańcami wpływa na poprawę ich bezpieczeństwa Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt z lokalną społecznością. Pracują i rozpoznają potrzeby mieszkańców swojego rejonu oraz ich oczekiwania w zakresie bezpieczeństwa indywidualnego jak i publicznego. Dzielnicowi przy wzajemnej współpracy z mieszkańcami i innymi instytucjami diagnozują lokalne problemy, ich przyczyny oraz pomagają w znalezieniu skutecznych sposobów na ich rozwiązanie.
- Dzielnicowi chętnie spotykają się z mieszkańcami Dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu organizują liczne spotkania z mieszkańcami sołectw zarówno w całej gminie Andrespol jak i w Nowosolnej. Poprzez częsty kontakt z dzielnicowymi mieszkańcy gminy na bieżąco zapoznają się z zagrożeniami na jakie mogą być narażeni oraz ich bliscy. Prowadzone są również wspólne rozmowy rozwiązujące problemy mieszkańców.
- Wspólne działania przyczyniają się do zapobiegania i eliminowania zagrożeń poprzez korzystanie z KMZB Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa była tematem przewodnim na spotkaniu w koluszkowskim urzędzie miejskim rożnych instytucji miasta i gminy Koluszki. Celem spotkania było eliminowanie i zapobieganie zagrożeniom ujawnionym dzięki KMZB oraz uświadamianie społeczeństwa jak wielką rolę odgrywa Krajowa Mapa Zagrożeń.
- KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA oraz program „DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS ” jako istotny głos dialogu społecznego 17 listopada 2017 roku, pomiędzy godz.10.30 a 13.30 , w sali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki 22/26 odbędzie się konferencja poświęcona dwóm kluczowym inicjatywom mającym na celu poprawę bezpieczeństwa KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA oraz program „DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS ” Niemalże równocześnie zorganizowano wojewódzki finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Weźmie w nim udział kilkaset uczniów.
- Ponad pół miliona zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – Właśnie przekroczyliśmy pół miliona zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkreślam, że 42 proc. spośród tych zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów – poinformował w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak.
- Dzielnicowy w Skoszewach. Tym razem o bezpieczeństwie rozmawiał z dorosłymi mieszkańcami W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoszewach odbyło się zebranie mieszkańców, w którym uczestniczył Wójt Gminy Nowosolna Piotr Szcześniak , Radni Gminy Nowosolna reprezentujący m. Stare Skoszewy oraz Sołtys Skoszew Starych Barbara Sołdon. W spotkaniu uczestniczył również angażujący się w życie lokalnej społeczności Dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu asp. Sebastian Sobczyk. W trakcie spotkania w ramach akcji MSWiA ,,Dzielnicowy bliżej nas” asp. Sobczyk zachęcał do korzystania z aplikacji ,,Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Dzielnicowi mówią – ,,STOP NARKOTYKOM” Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego moderowali spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach przy ulicy Budowlanych 8. Tematem spotkania była ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami spowodowanymi zażywaniem i uzależnieniem od środków psychoaktywnych oraz zainicjowanie zainteresowania Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.