Tag Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rozmiar czcionki
- Wspólne działania przyczyniają się do zapobiegania i eliminowania zagrożeń poprzez korzystanie z KMZB Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa była tematem przewodnim na spotkaniu w koluszkowskim urzędzie miejskim rożnych instytucji miasta i gminy Koluszki. Celem spotkania było eliminowanie i zapobieganie zagrożeniom ujawnionym dzięki KMZB oraz uświadamianie społeczeństwa jak wielką rolę odgrywa Krajowa Mapa Zagrożeń.
- KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA oraz program „DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS ” jako istotny głos dialogu społecznego 17 listopada 2017 roku, pomiędzy godz.10.30 a 13.30 , w sali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki 22/26 odbędzie się konferencja poświęcona dwóm kluczowym inicjatywom mającym na celu poprawę bezpieczeństwa KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA oraz program „DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS ” Niemalże równocześnie zorganizowano wojewódzki finał Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa. Weźmie w nim udział kilkaset uczniów.
- Ponad pół miliona zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – Właśnie przekroczyliśmy pół miliona zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkreślam, że 42 proc. spośród tych zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów – poinformował w poniedziałek minister Mariusz Błaszczak.
- Dzielnicowy w Skoszewach. Tym razem o bezpieczeństwie rozmawiał z dorosłymi mieszkańcami W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoszewach odbyło się zebranie mieszkańców, w którym uczestniczył Wójt Gminy Nowosolna Piotr Szcześniak , Radni Gminy Nowosolna reprezentujący m. Stare Skoszewy oraz Sołtys Skoszew Starych Barbara Sołdon. W spotkaniu uczestniczył również angażujący się w życie lokalnej społeczności Dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu asp. Sebastian Sobczyk. W trakcie spotkania w ramach akcji MSWiA ,,Dzielnicowy bliżej nas” asp. Sobczyk zachęcał do korzystania z aplikacji ,,Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Spotkanie dzielnicowych z mieszkańcami Przanowic Mieszkańcy Przanowic w gminie Koluszki kolejny raz mieli okazję spotkać się ze swoim dzielnicowym, tym razem podczas zebrania sołeckiego. Liczne spotkania z lokalnymi społecznościami to efekt dużego zaangażowania dzielnicowych z KPP Łódź-Wschód w realizację wytycznych programu wdrożonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendę Główną Policji pn. ,,Dzielnicowy bliżej nas”. Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo mieszkańców podległych im rejonów i angażują się w różnego rodzaju inicjatywy mające na celu poprawę relacji międzyludzkich. Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu…
- Dzielnicowi mówią – ,,STOP NARKOTYKOM” Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego moderowali spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach przy ulicy Budowlanych 8. Tematem spotkania była ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami spowodowanymi zażywaniem i uzależnieniem od środków psychoaktywnych oraz zainicjowanie zainteresowania Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- Jubileusz 550-lecia nadania praw miejskich dla Rzgowa z udziałem dzielnicowych Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie wzięli czynny udział w uroczystościach odbywających się w terminie od 25 do 27 sierpnia br. z okazji jubileuszu 550-lecia nadania praw miejskich Rzgowa. W niedzielę na Placu 500-lecia wystawili specjalne policyjne stoisko na którym przygotowali atrakcje dla uczestników plenerowej imprezy promując jednocześnie policyjny zawód i program MSWiA ,,Dzielnicowy bliżej nas” jak również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację na urządzenia mobilne ,,Moja komenda”.
- Festyn rodzinny w Gałkowie Dużym z udziałem policjantów Na zaproszenie Pani Dyrektor i Rady Pedagogicznej Przedszkola w Gałkowie Dużym, policjanci z Komendy powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego uczestniczyli w rodzinnym festynie odbywającym się w Gałkowie Dużym. Dopisała pogoda i frekwencja. Policjanci wykorzystali ten fakt do przeprowadzenia przedwakacyjnych prelekcji.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w łódzkim Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako jedno z głównych narzędzi mających wpływ na poczucie bezpieczeństwa obywateli garnizonu łódzkiego.
- Organizacja debat społecznych jako zadanie priorytetowe Policji Priorytetowe kierunki działań polskiej Policji w zakresie zapobiegania przestępczości oraz innym zagrożeniom społecznym znalazły odzwierciedlenie w Priorytecie nr 1 Komendanta Głównego Policji na lata 2016-2018 w postaci „Zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem”. Wśród zadań przypisanych do tego priorytetu znalazło się natomiast m.in. zacieśnianie współpracy ze społecznością lokalną poprzez organizację debat społecznych z uwzględnieniem wniosków z analizy zagrożeń lokalnych (mapy zagrożeń).
- ,,By żyło się w bezpiecznie” - czyli nieustanna praca dzielnicowych, w powiecie łódzkim wschodnim Dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu, tak jak ich koledzy z KPP Łódź-Wschód oraz KP Tuszyn i KP Rzgów, stają na ,,wysokości zadania”, by mieszkańcy podległych im rejonów mogli żyć w poczuciu własnego bezpieczeństwa i bez obaw o bezpieczeństwo swoich bliskich.
- Kolejne spotkania dzielnicowych z lokalną społecznością Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zainicjowali kolejne spotkania prewencyjno-profilaktyczne w ramach programu ,,Dzielnicowy bliżej Nas” z mieszkańcami gminy Koluszki. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele Rady Sołeckiej Sołectwa Katarzynów -Zygmuntów oraz Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach.