Informacje
Rozmiar czcionki
-
Kolejny sukces policjanta z koluszkowskiej komendy
Policjant z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego kolejny raz zajął jedno z czołowych miejsc w konkursie na najlepszego policjanta realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko- pirotechnicznego
KPP Łódź-Wschód -
Aż, siedem zdarzeń drogowych w ciągu pięciu godzin. Policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek oraz noszenie elementów odblaskowych.
W dniu wczorajszym na terenie powiatu łódzkiego wschodniego w zaledwie pięć godzin doszło aż do siedmiu zdarzeń drogowych, w tym trzech groźnie wyglądających wypadków. Policjanci z koluszkowskiej drogówki, apelują do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności zaś do niechronionych uczestników ruchu drogowego ( piesi i rowerzyści ) o korzystanie z elementów odblaskowych bez względu na to gdzie się znajdują
KPP Łódź-Wschód -
Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci
Znasz dziecko, które ocaliło lub bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka? Wyślij jego historię do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji! Minister Mariusz Błaszczak nagradza i promuje godne naśladowania postawy wśród dzieci i młodzieży. Każdy laureat nagrody otrzyma od szefa MSWiA unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej Ministerstwa, gdzie będzie można poznać jego historię.
KGP -
Szef MSWiA podczas podsumowania 12 miesięcy pracy rządu: Ten rok był rokiem bezpiecznym.
Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podsumował pierwszy rok pracy rządu na wtorkowym spotkaniu w KPRM.
KGP -
O bezpieczeństwie u przedszkolaków w Różycy
Policjanci koluszkowskiej komendy wybrali się ze specjalną wizytą do przedszkolaków z Różycy. W trakcie spotkania rozmawiali z milusińskimi o ogólnopojętym bezpieczeństwie. W prostym I zrozumiałym dla nich języku przybliżyli im również specyfikę policyjnej służby. Były prezenty i pamiątkowe zdjęcia w policyjnym radiowozie. /galeria foto./
KPP Łódź-Wschód -
Debata propagująca ,,Życie bez dopalaczy"
14 listopada 2016 roku na terenie MOK w Koluszkach odbyła się druga edycja debaty społecznej pn. ,,Życie Bez Dopalaczy”, której celem było propagowanie wśród młodzieży mody na życie bez środków psychoaktywnych. Organizatorem debaty byli koluszkowscy policjanci oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Koluszkach.
KPP Łódź-Wschód -
Ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy
W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach odbyło się uroczyste ślubowanie dwóch nowo przyjętych policjantek, które wkrótce rozpoczną szkolenie podstawowe przygotowujące do służby. Komendant życzył młodym adeptkom sztuki policyjnej powodzenia i satysfakcji w służbie.
KPP Łódź-Wschód -
Udział koluszkowskiej policji w uroczystościach Święta Niepodległości
W tegorocznych uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w stolicy powiatu łódzkiego wschodniego, uczestniczyli policjanci na czele z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego podinsp. Robertem Buczkowskim. Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, przedstawiciele władz regionu i służb mundurowych przemaszerowali pod pomnik Orła Białego. Tam, po apelu poległych i salwie honorowej, złożono wieńce i kwiaty. Patriotyczną część uroczystości zabezpieczali również policjanci ruchu drogowego.
KPP Łódź-Wschód -
Życzenia Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego z okazji Święta Służby Cywilnej
Z okazji Święta Służby Cywilnej, Komendant Powiatowy Policji Powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski w imieniu własnym oraz podległych funkcjonariuszy, złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom KPP Łódź-Wschód. Podziękował również za sumienną i rzetelną pracę, stanowiącą nierozłączny element służby wobec ludzi i dla ludzi.
KPP Łódź-Wschód -
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi z okazji Dnia Służby Cywilnej
Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński składa serdeczne podziękowania za codzienne wzorowe pełnienie obowiązków w administracji państwowej. Pracownikom Korpusu Służby Cywilnej, w dniu ich Święta, życzy sukcesów zawodowych i osobistych.
KWP Łódź -
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Służby Cywilnej
Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk z okazji Święta Służby Cywilnej wystosował list do wszystkich pracowników Policji, dziękując im za sumienną pracę na rzecz Policji.
KGP -
Konkurs MSWiA na najlepszą pracę dyplomową lub rozprawę doktorską na temat polskiej Policji Państwowej
Posiadasz lub ubiegasz się o tytuł licencjata, magistra albo doktora na polskiej uczelni? Interesujesz się historią? Weź udział w ogłoszonym przez ministra SWiA Mariusza Błaszczaka konkursie prac na temat polskiej Policji Państwowej w XX-leciu międzywojennym. Do wygrania nagrody pieniężne.
-
,,W odblaskowym ubraniu na skrzyżowaniu"
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, spo-tkali się z maluchami z Samorządowego Przedszkola w Justynowie z udziałem, których przeprowadzili prak-tyczne zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pomimo pory dziennej, uczestnicy spotkania byli wyposażeni w jaskrawe elementy odblaskowe, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa pieszych bez względu na porę dnia. /galeria zdjęć/
KPP Łódź-Wschód -
Edukacyjne spotkanie dla poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży
Z inicjatywy koluszkowskich policjantów odbyło się spotkanie z dyrektorami, pedagogami i nauczycielami placówek edukacyjnych powiatu łódzkiego wschodniego. W trakcie spotkania mundurowi omówili procedury postępowania i metody współpracy szkół z policją w sytuacjach zagrożenia dzieci oraz młodzieży przestępczością i demoralizacją, zasadach postepowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego oraz wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej. Ponadto uczestnicy spotkania zapoznali się z zawartością ,,walizki edukacyjnej” zawierającą atrapy narkotyków i urządzeń służących do ich przygotowywania, porcjowania i przechowywania.
KPP Łódź-Wschód -
W trosce o bezpieczny weekend
Przed nami kolejny długi weekend, a co za tm idzie wzmożony ruch na drogach. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych podróżnych, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego apelujemy o rozwagę, a przede wszystkim, by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu.
KPP Łódź-Wschód -
Nie bądź obojętny/a !!!
Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie !!!
KPP Łódź-Wschód -
Odpowie za kradzież złotego łańcuszka
Policjanci z komisariatu w Rzgowie zatrzymali 20-latka, który latem zerwał łańcuszek z szyi podróżującej autobusem kobiety a następnie w rejonie przystanku w Starowej Górze uciekł w nieznanym kierunku. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Już trafił do aresztu.
KPP Łódź-Wschód, KWP Łódź -
Apelujemy o rozwagę na drodze
Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.
KPP Łódź-Wschód, KWP Łódź -
Śmiertelne potrącenie pieszego w Wiśniowej Górze
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym śmierć poniósł pieszy. Apelujemy o noszenie elementów odblaskowych - ratują życie!
KWP Łódź, KPP Łódź-Wschód -
Minister Mariusz Błaszczak podziękował policjantom za akcję "Znicz 2016"
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak podziękował policjantom za akcję "Znicz 2016". Największe zabezpieczenie w skali kraju rozpoczęło się w piątek 28 października i trwało aż 6 dni do środy 2 listopada.